Türk Ziraat - Zirai Tarım Sitesi
 
Tarım aletleri kredisi başvurusu
Tarım aletleri alım kredisi, Tarım aletleri kredisi, kredi başvurusu, tarım kredisi,

« Bitkilerde Demir eksikliği Bitkilerde Kalsiyum Eksikliği »

Bol taksitli alacağınız tarım aletleri için başta T.C. Ziraat bankası olmak üzere tüm bankalardan kredi başvurusunun nasıl yapılacağını, bankaların talep ettiği gerekli evrakları burada bulabilirsiniz. Biçerdöver, traktör veya sulama alet edevat alımları için devlet desteği imkanlarının neler olduğunu sıfır ve ikinci el alım şartlarını yine siz çiftçilerimiz için ayrıntılı olarak sayfamızda yerini almaktadır.

T.C. Ziraat bankası tarım aletleri alım kredisi başvuruları nelerdir?
Ülkemizde çiftçilik veya hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara devlet desteğini sunan bankanın T.C. Ziraat bankası olduğunu bilmeyenimiz artık sanırım yoktur. Ama hayvancılıkta ama zirai alımlarda yapılacak doğru yatırımları banka şartlarında sağlanması ile bir çok oluşturduğu kredi paketleri ile vatandaşlara bol taksit ile geri ödeme kolaylığı çok düşük faiz oranları ile de karlı yatırımları teşvik etmektedir. Tarım aletleri için oluşturulan kredi paketi de diğer kredi paketleri gibi bu içeriğe sahiptir. İster sıfır isterse ikinci el alacağınız traktör, biçerdöver veya sulama aletleri yada bu makinelere ait yardımı alet veya edevatlar için T.C. Ziraat bankasından rahatlık ile uygun faizli ve geri ödeme seçenekli kredi alabilirsiniz. Değişen veya sabit fiyatlı kredi faiz oranları ile ihtiyaçlarınızı karşılamanız için T.C. Ziraat bankasına şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Alıcanak olan sıfır veya ikinci el traktör, biçerdöver, sulama alet ve edevatın zirai kredilendirme belgesine sahip olması banka tarafından aranan şartların başında yer almaktadır.

T.C. Ziraat bankası tarafından büyükbaş veya küçükbaş yada kümes hayvancılığı ile ilgili tüm hayvan kredisi imkanları hakkında detaylı bilgi burada yer almaktadır!

Peki T.C. Ziraat bankasının bu kapsamda çiftçilerimize sunmuş olduğu tarımsal kredi geri ödemeleri ve istenilen belgeler ve şartlar nelerdir?

T.C. Ziraat bankası tarım aletleri alımları için istenilen gerekli belgeler ve şartları
Her banka gibi T.C. Ziraat bankası da alınacak olan kredi için çiftçilerimizden bazı şartları talep etmektedir. Bu şartların başında mutlaka kefil aranmaktadır. Sabit aylık sahibi ve mümkünse bordrolu iki çalışan vatandaşın eşleri ile beraber olacakları kefil alınacak olan kredi için yeterli olacaktır.

T.C. Ziraat bankasından hayvancılık için kredi başvurusu yapacak olan çiftçilerimizden istenilen belgeler yer almaktadır.

İstenilen kriterlerde kefile sahip çiftçiden birde alınacak olan sıfır ise satış faturası ikinci el ise ruhsatı istenilmektedir. Banka alınması planlanan tarım aletlerinin %75 kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu hesaplama ise banka tarafından sıfır ise fatura bedeline göre şayet ikinci el tarım aleti ise kasko bedeline göre hesaplamalar yapılmaktadır. Tarımsal mekanizasyon alımları için kredi ödeme geri seçenekleri ise isteğe bağlı olarak ister 3 ister 6 isterse yılda bir kere ödeme imkanı ile verilmektedir.Tüm bunları kabul eden ve sağlayan çiftçilerimiz T.C. nüfus hürriyetleri, çiftçi olduklarını gösteren ÇKS belgeleri ve üzerine ait varsa tabu belgeleri ile T.C. Ziraat bankasına başvuru yaparak alacakları tarım aletleri için devlet destekli kredi alabilirler.

T.C. Ziraat bankasının tarımsal mekanizasyon kredileri adı altında vermiş olduğu biçerdöver, sulama aletleri ve traktör kredisi hakkında detaylı bilgiler burada yer almaktadır.

Tarım aletleri alım kredisi imkanı sunan özel ve kamu bankaları nelerdir?
Özellikle ÇKS belgesi sahi olmayanların tercih ettiği bir diğer tarımsal kredi başvurusu imkanları da özel sermayeli olarak kurulan bankalardır. Hemen hemen T.C. Ziraat bankası imkanlarına yakın kredi faiz oranları ve geri ödeme imkanları sunan başta Şekerbank olmak üzere bir çok banka ülkemizde faaliyet göstermektedir. 60 aya kadar kredi vadesi imkanı sunan şekerbank yine Ziraat bankasında olduğu gibi alınacak olan tarım aletlerinin fatura yada kasko bedelinin %75 kadarı ile kredi imkanının çiftçilerimize sunmaktadır.

Tarımsal krediler ile ne tür alet ve edevatlar alınmaktadır?
Tarım aletleri denildiği zaman ilk akla gelen traktör, biçerdöver ve sulama aletleri gelmektedir. Bu kredi paketi ile sorulan sorulardan başlıcası ise bu alet için kredi sunuluyor mu? soru sorulmaktadır. Sizler için tarımsal kredi ile alınacak olan alet ve edevatları aşağıda listeledik.

Mibzer, pirinç kurutma, kultivatör, pnomatik ekim, ilaçlama, gübre, mısır biçme, balye yapma, çapa, pulluk, römork, helezon, tırmık, rotatiller ve sap parçalama makinelerine kadar bir çok alet ve edevat alımlarını kapsamaktadır.

Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Bakanlıktan gübrede ÖTV açıklaması
Hayvancılık ithalatında rekor artış yaşandı
Japonya ya İlk Tavuk İhracatı
Growtech Antalya
Organik Gübrelerin İhracat Süreci
Eurasia Plant Fair Flower Show Istanbul
Çiftçi borç batağında

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sarımsağın bir faydası daha bulundu
Sarımsağın bir faydası dah...

Analytical Biochemistry dergisinde yayınlanan küçük bir pilot çalışmaya göre, araştırmacılar tarafından geliştirilen yeni bir idrar testi, daha fazla sarımsak tüke...

Bitkilerde Magnezyum eksikliği
Bitkilerde Magnezyum eksikliğ...

Magnezyum eksikliği çok fazla kumlu, yüksek kireç ve düşük magnezyum içeren tınlı topraklarda veya kireç uygulamasından sonra Ca ve Mg arasındaki arasındaki antagon...

Hayvanların tuz ve mineral ihtiyacı
Hayvanların tuz ve mineral ih...

Hayvanlar neden tuza ihtiyaç duyarlar ? Biyokimyasal olayların devamı, sağlığın korunması, büyüme ve gelişmenin temini için tüm canlılar tuza ihtiyaç duyarlar. Tu...

Pulluk
Pulluk

Tarla sürmeye yarayan araç. Karasabandan üstünlüğü, toprağı yalnız bir tarafa dökmesi ve daha derin, işlenmesi daha güç topraklarda kullanılabilmesidir. Daha 1...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz